Indai Deweloper Willa Kołłątaja
Materiały dostarczone przez Indai - wizualizacja Willa Kołłątaja, budynek w trakcie odrestaurowywania. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny

Przyciągający inwestorów Gdańsk i jego rozwijające się dzielnice zwróciły uwagę doświadczonego na rynku dewelopera INDAI, który w Górnym Wrzeszczu pod swoje skrzydła wziąć przedwojenną, zabytkową Willę H. Kołłątaja. Zobaczcie co wyszło z połączenia tradycji z nowoczesną wizją architektów. 

Górny Wrzeszcz w Gdańsku to wyjątkowy obszar – kameralny, pełen zieleni, urokliwych kamienic, ale przy tym bardzo mocno rozwijający się komunikacyjnie, gospodarczo i kulturalnie. Składowa tych cech zwróciła uwagę dewelopera INDAI, który podjął się restauracji Willi H. Kołłątaja. Budynek zlokalizowana przy ul. H. Kołłątaja 2 swojej finalizacji doczeka planowo w pierwszym kwartale 2024 roku. Już widać zarys tej wyjątkowej budowli.

Niesamowita historia budynku

Willa w Górnym Wrzeszczu pamięta lata 20-te XX wieku, jej budowa rozpoczęła się prawdopodobnie około 1910 roku. Powstała jako siedziba komendy gdańskiego garnizonu. Jej militarne przeznaczenie prawdopodobnie sprawiło, że nie uległa całkowitemu zniszczeniu w czasie wojny. Zachowały się unikatowe detale, atrakcyjna fasada i eleganckie wnętrza, przede wszystkim klatki schodowej. Jak podają źródła, budowniczy willi był prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem składów drewna z egzotycznymi jego odmianami, dlatego sporo tych właśnie elementów do dziś zobaczymy w budowli. Nad renowacją czuwa Konserwator Zabytków, a deweloper INDAI zapowiada, że efekt końcowy prac będzie piorunujący.

Indai Willa Kołłątaja Gdańsk Wrzeszcz detale odnowione dębowe drzwi do ganku, wejście do Willi

Najwyższy standard prac konserwatorskich

Willa H. Kołłątaja, jak deklaruje deweloper INDAI, ma być wizytówką firmy. Dlatego prowadzone prace konserwatorskie i budowlane utrzymywane są w odpowiednim tempie i przy wysokiej jakości. Każdy detal jest wykańczany z dbałością o precyzję. Deweloper chce, by efekt był autentyczny i odwzorowywał oryginalność budynku. W willi będzie dominował styl art-deco, tak jak na początku minionego stulecia.

Nowoczesność na tle dawnego stylu

W Willi H. Kołłątaja znajdą się wyszukane apartamenty o różnych powierzchniach od 71 m2 do 172 m2. Deweloper opisuje je jako niezwykle przestrzenne i naświetlone. Materiał, z jakiego budowla powstała to gruba cegła, apartamenty cechuje niestandardowa wysokość oraz oryginalne sufity (tzw. stropy Kleina) na parterach. Do tego zdobione sklepienia, oryginalne sztukateria, rzeźbione jętki i krokwie na całości willi. Zapewne aranżacja wnętrz w apartamentach będzie dla architektów nie lada gratką

INDAI zadbał także o to, by przyszli lokatorzy dobrze czuli się nie tylko w swoich unikatowych wnętrzach, ale i częściach wspólnych. Mowa tu przede wszystkim o terenie zielonym wokół willi, który będzie zaaranżowany w roślinność oraz małą architekturę. Udogodnieniem będzie też hala parkingowa oraz winda w budynku.

Willa Kołłątaja otoczenie, zieleń, wyjątkowy klimat, Gdańsk Wrzeszcz Indai

Górny Wrzeszcz – jedna z ciekawszych dzielnic Gdańska

Już sam Gdańsk jako miasto w całości budzi wiele emocji, przyciąga turystów i nowych mieszkańców, intensywnie się rozwija. Górny Wrzeszcz coraz częściej jest doceniany przez doskonałe skomunikowanie z innymi częściami miasta. Ten obszar cechuje duży rozwój biznesowo-handlowy, dlatego wiele osób decyduje się tu zamieszkać ze względów zawodowych. Okolica jest niezwykle malownicza, zazieleniona, architektonicznie bardzo rozwinięta, ale przy tym z zachowanymi „perełkami” w stylu właśnie takich obiektów jak Willa H. Kołłątaja, czy sąsiadujące z nią Kamienice H. Kołłątaja – wcześniejszy dorobek dewelopera INDAI. 

Atmosfera dzielnicy przyciąga młodych ludzi szukających swojego miejsca na ziemi, ale też osoby w jesieni życia szukające spokoju poza ścisłym centrum tłocznego miasta. Czas wolny ludzie spędzają tu w licznych kawiarniach, klubach, salach koncertowych, ale też na terenach rekreacyjnych: w Jaśkowej Dolinie lub Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. 

Przyszłościowa, wyczekiwana inwestycja

Willa H. Kołłątaja to inwestycja, której nie może się doczekać nie tyko inwestor INDAI, ale i lokatorzy, którzy ochoczo zapoznają się z ofertą apartamentów. Być może jest za taki stan rzeczy odpowiedzialny wcześniejszy sukces sąsiednich Kamienic H. Kołłątaja, które okazały się wielkim hitem na rynku mieszkaniowym.

Jeśli więc cenisz sobie nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne, lokale wykonane z ogromną dbałością o detale budowlane, a przy tym szukasz miejsca do życia wyjątkowego, spokojnego, ale przy tym rozwijającego się – to Willa H. Kołłątaja z pewnością trafi wysoko na listę miejsc, które poważnie rozważysz do zamieszkania. 

Willa H. Kołłątaja to połączenie nowoczesnej wizji deweloper z dbałością o tradycje, próbą ratunku dla ważnej historii obiektu i wprowadzeniem zupełnie nowej jakości na rynek mieszkaniowy nie tylko w Gdańsku, ale i w skali całego kraju.

Więcej informacji: www.indai.pl

Polecane: Nieruchomości Sopot informacje, oferty

Poprzedni artykułProfesjonalna Obsługa Najmu Mieszkań – Twój klucz do spokojnego Inwestowania
Następny artykułImpreza okolicznościowa nad morzem – wyjątkowe chwile w wyjątkowych okolicznościach