Rose Senior Resort Dom Seniora nad morzem

Osoba starsza, chora i niepełnosprawna często wymaga opieki, która wykracza poza możliwości nawet najbardziej zaangażowanej rodziny. Mierzysz się właśnie z takim wyzwaniem? Przekazując bliskiego do domu seniora, okażesz mu największą miłość i troskę. W ROSE Senior Resort będzie mógł liczyć na opiekuńcze wsparcie lekarzy i pielęgniarek w wygodnych warunkach oraz pełnej empatii atmosferze. Poznaj nowoczesny ośrodek położony nad samym morzem!

dom dla seniorów wymagających opieki, nad morzem
Dom dla seniorów wymagających opieki, nad morzem

Dom dla seniorów, którzy wymagają opieki

Twój bliski wymaga całodobowej pielęgnacji, której ty sam nie jesteś w stanie mu zapewnić? A może niedawno przeszedł operację lub jest po długim leczeniu w szpitalu i potrzebuje pomocy w odzyskaniu formy?

ROSE Senior Resort powstał z myślą o takich osobach. W ramach pobytu stałego seniorzy otrzymują całodobową, profesjonalną opiekę. Ale mogą też gościć tu tymczasowo, aby pod okiem lekarzy i opiekunów wrócić do pełni sił. Doświadczony personel ma kwalifikacje do zajmowania się również osobami z zaburzeniami pamięci, demencją czy chorobą Alzheimera.

Jedyny dom seniora nad morzem, blisko plaży
Jedyny dom seniora nad morzem, blisko plaży

Wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Dzięki wyjątkowemu położeniu mieszkańcy ROSE Senior Resort każdego dnia mogą podziwiać nadmorski krajobraz i oddychać czystym powietrzem. Dom seniora znajduje się blisko plaży w Jastrzębiej Górze — urokliwym miasteczku na Kaszubach, sąsiadującym z tzw. Małym Trójmiastem (Rumią, Redą, Wejherowem).

Nie tylko to sprawia jednak, że dom jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Został założony na terenach przynależnych do tzw. ROSEtówki, czyli historycznej willi, której mury tętnią stuletnią historią. Budynek wzniósł w latach 20. XX w. Aleksander de Rosset — zamożny hrabia zafascynowany zdrowym mikroklimatem oraz bogatą przyrodą tej części Polski. Otworzył w nim pierwsze w kraju nadmorskie schronisko turystyczne, zapoczątkowując popularność Jastrzębiej Góry jako ośrodka uzdrowiskowego i turystycznego. Dziś — po niemal wieku — w bliskim sąsiedztwie Villi działa jedyny w Polsce dom seniora położony nad samym morzem.

Nowoczesny i komfortowy dom seniora
Nowoczesny i komfortowy dom seniora – aranżacja

Nowoczesna aranżacja

W jego eleganckim, przytulnym pokoju senior może czuć się tak swobodnie i bezpiecznie jak w domu. Jednocześnie ma dostęp do wyposażenia, jakiego często w domowych warunkach brakuje. 

Mowa tu o takich udogodnieniach jak:

  • profesjonalne łóżko rehabilitacyjne, które zmniejsza dyskomfort związany z długim przebywaniem w pozycji leżącej;
  • system przywoływania — gdy chory potrzebuje pomocy, a w pobliżu nie ma nikogo z personelu, wciąż czuje się bezpiecznie — wystarczy, że o dowolnej porze, jednym przyciskiem wezwie opiekuna;
  • toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych — zapewnia seniorowi wygodę i bezpieczeństwo podczas samodzielnej higieny osobistej.

W ROSE Senior Resort do dyspozycji seniorów są nowocześnie urządzone pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe z telewizją i internetem. Wszystko po to, aby twój bliski mógł znaleźć dla siebie przestrzeń zgodną z jego charakterem, stanem zdrowia i możliwościami finansowymi.

Pełna opieka medyczna - Rose Senior Resort nad morzem
Pełna opieka medyczna – Rose Senior Resort nad morzem

Dom seniora z pełną opieką medyczną

Dom seniora nie powstał jednak tylko po to, aby zapewniać mieszkańcom komfortową codzienność. To przede wszystkim miejsce, w którym dba się o dobrą kondycję pensjonariuszy. Ich zdrowie mają pod kontrolą lekarz rodzinny oraz wykwalifikowane pielęgniarki. A nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny umożliwia zachowanie sił witalnych.

Pomyśl, jak by to było, gdyby twój bliski regularnie korzystał z profesjonalnej rehabilitacji bez wychodzenia z domu? Jak by się czuł, mogąc się relaksować i dbać o formę w specjalnej sali do relaksu i ćwiczeń? W ROSE Senior Resort mieszkańcy na co dzień korzystają z tych form opieki zależnie od swoich potrzeb. Systematycznie pracując z ciałem na miarę swoich możliwości i pod kierunkiem wykwalifikowanych terapeutów, zachowują sprawność i samodzielność na dłużej.

Bliskość natury, plaża, morze - Rose Senior Resort
Bliskość natury, plaża, morze – Rose Senior Resort

Kojące sąsiedztwo natury – nad morzem, blisko plaży i natury

Zielone otoczenie tylko temu sprzyja! Według badań kontakt z naturą zasila organizm życiową energią i dodaje sił do walki z chorobami. Do tego zmniejsza ciśnienie tętnicze. Poprawia pamięć krótkotrwałą. Wspomaga pracę mózgu i przyjemnie odpręża. 

Pensjonariusze ROSE Senior Resort przekonują się o zbawiennym wpływie przyrody na samopoczucie każdego dnia. W pobliżu ośrodka znajdują się:

  • plaża z klifem, 
  • wąwóz Lisi Raj otoczony starymi bukami,
  • Nadmorski Park Krajobrazowy,
  • Rozewski Rezerwat Przyrody. 

Poprzecinane trasami tereny stwarzają sprawniejszym seniorom przestrzeń do spacerów.  Tak naprawdę nie muszą oni jednak opuszczać domu, aby poczuć bliskość natury i aktywnie spędzić czas w plenerze. Wokół ośrodka znajduje się duży teren zielony z ławkami, ścieżkami i miejscem do zajęć ruchowych. Ponadto na tarasie budynku zorganizowano punkt widokowy, z którego można podziwiać kojący nadmorski krajobraz. Zdaniem badaczy już sama obserwacja przyrody wystarczy, aby uspokoić nerwy.

Aktywności i zajęcia w domu seniora nad morzem Rose Senior Resort
Aktywności i zajęcia w domu seniora nad morzem Rose Senior Resort

Dodatkowe aktywności dla seniorów

Tak połączenie silnego ciała ze sprawnym umysłem jest kluczem do satysfakcjonującego życia wbrew upływowi lat. Seniorowi może być jednak trudno znaleźć na co dzień motywację do treningu mózgu. A i rodzinie wśród codziennych obowiązków często brakuje czasu na zaktywizowanie bliskiej osoby.

Tymczasem w ROSE Senior Resort nie ma miejsca na rutynę. W ośrodku regularnie są prowadzone zajęcia plastyczne, muzyczne czy kulinarne. Ich różnorodność jest na tyle duża, że senior z łatwością wybiera warsztaty, które pomogą mu trenować zdolności umysłowe. Dodatkowo pensjonariusze — jeśli tylko mają na to ochotę — uczestniczą w wieczorach filmowych, wycieczkach po okolicy oraz wydarzeniach kulturalnych.

Opieka na najwyższym poziomie, profesjonalny personel Rose Senior Resort
Opieka na najwyższym poziomie, profesjonalny personel Rose Senior Resort

Opiekuńczy personel z doświadczeniem

Seniorom w czasie pobytu w ROSE Senior Resort towarzyszą opiekunowie, pielęgniarki oraz lekarze rodzinni. Razem z pozostałym personelem łączą siły, aby służyć osobom starszym i chorym na każdym polu ich codziennej aktywności. 

Zespół ośrodka w większości stanowią Kaszubi znani z pracowitości, wytrwałości, przywiązania do tradycji i więzów rodzinnych. To w dużej mierze dzięki ich życzliwości i zaangażowaniu w domu seniora panuje prawdziwie rodzinna atmosfera.

Opiekunowie służą mieszkańcom przez całą dobę, więc seniorzy w każdym momencie mogą liczyć na ich pomoc. Jest udzielana zawsze z szacunkiem do ich potrzeb i niezależności.

Bliskie, mocne więzi

Przeniesienie seniora do domu opieki jest — wbrew powszechnej opinii — okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych. Daje też możliwość stworzenia nowych relacji z personelem i innymi pensjonariuszami. Pobyt w ROSE Senior Resort to skuteczny lek na samotność. Warsztaty w grupach, wspólne wyjazdy, integracja w salach wypoczynkowych łączą osoby w podobnym wieku i inspirują do wymiany doświadczeń. W każdym momencie pensjonariuszy mogą też odwiedzać najbliżsi.

Spotkania w nowej przestrzeni często zmieniają jakość rodzinnych kontaktów. Gdy senior jest profesjonalnie zaopiekowany, znikają stres, zmęczenie, frustracja. Pojawia się za to otwartość na rozmowy, wspomnienia, bliskość i wspólne posiłki.

Pyszne domowe posiłki Rose Senior Resort nad morzem
Pyszne domowe posiłki dom seniora Rose Senior Resort nad morzem

Pyszne, domowe posiłki – opinie Rose Senior Resort

„Wyżywienie na bardzo wysokim poziomie.”

’Serdeczny i bardzo głęboki ukłon w stronę pań gotujących.”

„Jedzonko super.”

„Posiłki to prawdziwa rozkosz.”

„Podziękowania dla Pań Kucharek za pyszne jedzenie*.”

To tylko niektóre opinie na temat wyżywienia w ROSE Senior Resort. Nie byłoby ich bez ścisłej współpracy dietetyka klinicznego z doświadczoną Szefową Kuchni oraz zespołem kucharzy. W jej efekcie każdego dnia powstają świeże, apetyczne i pełne wartości odżywczych posiłki. Bazują na wysokiej jakości składnikach oraz tradycyjnych recepturach. Dzięki temu ich smak i aromat przywodzi na myśl domowe dania.

A jeśli twój bliski nie może jeść niektórych pokarmów albo musi stosować się do specjalnych zaleceń żywieniowych? W takiej sytuacji dietetyk opracowuje spersonalizowane menu, a kucharze dbają, aby porcje miały właściwą konsystencję i wielkość.

Opieka duchowa i wsparcie dla seniorów Rose Senior Resort
Opieka duchowa i wsparcie dla seniorów Rose Senior Resort

Opieka duchowa 

W ROSE Resort Senior nie brakuje też okazji, aby zadbać o sferę duchową. To właśnie modlitwa albo szczera rozmowa z zaufaną osobą często pomagają pokonać niepokój i odzyskać nadzieję. 

Dlatego w ośrodku senior może skorzystać z opieki duszpasterza i psychologa. Ma również dostęp do kaplicy. To najdalej wysunięta na północ kaplica w Polsce. Znajduje się w niej wyjątkowy ołtarz z ręcznie malowanym obrazem ukrzyżowania Chrystusa na tle zatoki Puckiej. Dodatkowo w podziemnej kapliczce stoi drewniana rzeźba naturalnych rozmiarów przedstawiająca Jezusa Frasobliwego. Oba miejsca sprzyjają modlitwie i niosą ukojenie w trudnościach.

Dom seniora może uzdrawiać, dostarczać miłych wspomnień, zapewniać bezpieczeństwo i zachowywać poczucie godności. ROSE Senior Resort jest tego najlepszym przykładem. To nie dom starców, a wspólny dom, w którym panuje rodzinna, empatyczna atmosfera.

Więcej informacji:
www.roseseniorresort.com

*Opinie pochodzą z wizytówki Google.

Poprzedni artykułNajlepsze dzielnice do życia w Trójmieście – Znajdź idealną nieruchomość luksusową
Następny artykułDo Brzegu Sopot – restauracja przy plaży, z widokiem na molo [FOTO]