Dla dzieci

Sopot jest świetnym miejscem do spędzania wakacji szczególnie dla rodzin z dziećmi. Kurortowe miasto ma w ofercie wiele atrakcji nastawionych na opiekę, zabawę a przede wszystkim rozwój edukacyjny naszych pociech.

Miniteka – Sopocka biblioteka dla dzieci

Obiekt jest filią biblioteki Sopockiej, której główną funkcją jest promocja literatury wśród najmłodszych. Miniteka ma w swojej ofercie książki kartonowe, liczne opowiadania, powieści przygodowe, fabularne i popularnonaukowe. Wiele utworów jest dostępna w języku angielskim i polskim jednocześnie, aby dzieci od najmłodszych lat mogły wszechstronnie przyswajać wiedzę. Biblioteka dokłada wszelkich starań, żeby w ich zbiorach znalazły się najnowsze książki najlepszych wydawnictw, a także te egzemplarze, które były nagradzane w najważniejszych konkursach. Dzieci mogą także korzystać z książek mówionych, prasy dziecięcej oraz gier planszowych.

Miniteka Sopot atrakcje dla dzieci
źródło: www.sopot.pl

Biblioteka nie zapomniała także o rodzicach swoich pociech. Placówka przewidziała dla nich dział, który nazywa się “literatura mamy i taty“. W tym zbiorze książek zawiera się mnóstwo tytułów dotyczących wychowania i relacji z dziećmi. Dzięki fachowej w tej dziedzinie literaturze, opiekunowie poznają wiele wskazówek wychowawczych i dużo lepiej poznają świat swojego malucha.

Aquapark Sopot

Podczas, gdy pogoda nie dopisuje na godzinne wylegiwanie się na plaży i morskie kąpiele, najlepszą opcją będzie wycieczka z dzieckiem do Sopockiego Aquaparku. Obiekt posiada ogromne wyposażenie, przyciągające zarówno dorosłych jak i dzieci, czyli:

  • Basen pływacki – dostosowany dla profesjonalnych pływaków, a także osób chcących trenować pływanie od czasu do czasu. Ma długość 25m i 140cm głębokości.
  • Basen rekreacyjny – Świetny dla osób w każdym wieku basen z biczami wodnymi, leżakami do hydromasaży, sztucznym prądem rzecznym i gejzerami.
  • Basen dla dzieci – Głęboki na maksymalnie 60 cm,  o temperaturze wody nie niższej niż 30 basen posiada armatki wodne, mini zjeżdżalnie, sztuczne zwierzątka i gejzery.
  • Sezonowy zewnętrzny basen – klimatyczny, z 3 torową zjeżdżalnią dla dzieci i interaktywną, kolorową instalacją 
  • Całoroczny zewnętrzny basen – Najlepszych wrażeń dostarcza zimą, ze względu na dużą, przyjemną różnicę temperatur. Łączy się z basenem rekreacyjnym poprzez klimatycznie oświetlony kanał.
Aquapark w Sopocie atrakcje Sopot
źródło: www.aquaparksopot.pl

Wartymi uwagi w Aquaparku są też dwie zjeżdżalnie, które sprawią frajdę zarówno młodzieży jak i dorosłym. Jedna z nich to Zjeżdżalnia Familijna o długości aż 110m, a druga to bardzo szybka ślizgawka o nazwie Turbo. Można też płynąć 71-metrową, dziką rzeką o spadku aż 6m, gdzie poczujemy się niczym na spływie górskim potokiem.

Kawiarnia Dzikawka

Położona przy al. Niepodległości kawiarnia to miejsce, gdzie spędzić czas w swój ulubiony sposób będą mogli zmęczeni rodzice oraz ich pociechy. Dzieci mogą zużyć nadmiar swojej energii bawiąc się w basenie z kulkami lub torze przeszkód, podczas gdy rodzice rozkoszować się będą pyszną kawą i ciastkiem w cichym i spokojnym lokalu. Dzikawka to miejsce dla dzieci w każdym wieku, także tych najmłodszych. Do ich dyspozycji jest oddzielny plac z bezpiecznymi zabawkami i opiekunami, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy. Dla dorosłych serwowane są autorskie kawy, herbaty, soki, napoje sezonowe i wytrawne desery. Kawiarnia organizuje też cykliczne warsztaty i wydarzenia oraz imprezy okolicznościowe, więc podczas następnych urodzin swojego „dzikuska” warto pomyśleć o tym lokalu. Ważne jest także, że obiekt wspiera działanie pro-ekologiczne, m.in. przez naukę dzieci segregacji odpadów, oszczędzania wody, a także używanie biodegradowalnych przyborów szkolnych, kubków, talerzy itp.

Dzikawka Sopot kawiarnia dla rodzin z dziećmi
źródło: www.trojmiasto.pl

Kart Center

Kart Center to prowadząca wynajem torów gokartowych firma, która działa na terenie całego Trójmiasta, prowadząc 3 podobne obiekty. Ten w Sopocie należy do najnowocześniejszych i największych w całej Polsce. Dostępne są tu atrakcje dostosowane do zapalonych kierowców gokartów, jak również do rodzin z dziećmi, dzięki rożnym rodzajom torów. Oprócz adrenaliny, którą mogą dostarczyć nam wyścigi gokartów, dostępny jest tu bar, restauracja i sala balowa do organizacji imprez. Każde małe dziecko jak i nastolatek będzie chciał poczuć się niczym w formule 1, a obiekt nie tylko to zapewni, ale także da nam poczucie bezpieczeństwa, dzięki dobrze przygotowanej kadrze pracowników.

Statek Pirat

Już sam wygląd i sylwetka Statku Pirat przyciąga uwagę tysięcy turystów, a w szczególności dzieci. Dzięki rejsom wycieczkowym można zwiedzić całe wybrzeże Trójmiasta, zobaczyć piękne krajobrazy i dowiedzieć się co nieco o historii Bałtyckich wód. Organizowanych jest tu wiele imprez jak np, urodziny, imieniny czy integracyjne wydarzenia, co jest świetną opcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo na klientów czekają liczne atrakcje jak np. live cooking, pokazy pirotechniczne, restauracja pokładowa oraz piracka mennica, gdzie dzieci mogą same wybić piracką monetę.

Statek pirat Sopot atrakcje dla dzieci
źródło: https://esopot.pl/