Lodowisko Sopot nowy Rok 2022

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W Sopocie odczuwamy magię świąt na każdym kroku – miasto ozdobione jest świecącymi iluminacjami i dekoracjami. 25 grudnia w skwerze Kuracyjnym działalność rozpoczyna Sopockie Miasteczko Noworoczne. Dla odwiedzających przygotowano występy teatralne, karuzelę, lodowisko, specjalną ofertę hotelarską, gastronomiczną i wiele, wiele innych.

Sopockie Miasteczko Noworoczne 2021

Sopockie Miasteczko Noworoczne zlokalizowane w skwerze Kuracyjnym rusza z dniem 25 grudnia. W jego ofercie znajdziemy m.in. stoiska i altany gastronomiczne oraz wenecką karuzelę. Nie zabraknie też sylwestrowych animacji i świetnej muzyki. Od 16 grudnia działa lodowisko z pięknym widokiem na morze, natomiast w środę, 29 grudnia zaplanowane jest spotkanie prezydenta Sopotu z mieszkańcami. Koniec działalności Noworocznego Miasteczka przewidziany jest na 9 stycznia 2022 roku.

Sopockie miasteczko noworoczne

– W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sopocie z pewnością nie zabraknie światła, muzyki i wzajemnej życzliwości. Po pandemicznych ograniczeniach sopocianie są spragnieni spotkań, rozmów, które są tak ważne, szczególnie w tym czasie. Dlatego już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców i gości na wspólne spotkanie 29 grudnia o godz. 17.00 na skwer Kuracyjny, gdzie będzie działać nasze Sopockie Miasteczko Noworoczne z mnóstwem atrakcji dla starszych i młodszych. Jestem przekonany, że będzie to fantastyczny punkt spotkań na trasie świątecznych spacerów. Zachęcam do korzystania z sopockich atrakcji świątecznych oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa, i z gorącą prośbą o zaszczepienie się – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00, jednak już od 15:30 będzie możliwość obejrzenia występów teatralnych, posłuchania muzyki na żywo i udziale w koncercie o charakterze gospel. Wszystkie występy będą miały miejsce na scenie w samym sercu Sopockiego Miasteczka Noworocznego. Po wystąpieniu prezydenta, Sopocianie będą mogli zasmakować świątecznych przekąsek, jak np. piernikowa krajanka lub rozgrzać się ciepłym napojem. 

Środa, 29 grudnia – program artystyczny

 • 15:30 występ Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis,
 • 16:15 koncert Joanny Knitter z zespołem,
 • 16:30 – 18:00 występ Teatru Plama,
 • 17:00 mowa Prezydenta Sopotu i poczęstunek „na słodko”,
 • 17:15 – 18:00 koncert Grace Gospel Choir
 • 18:00 – 21:00 sopocki chill – DJ Czarna.

Program może być zmieniony ze względu na wprowadzane obostrzenia epidemiczne.

Boże narodzenie Sopot

Dekoracje i iluminacje na święta w Sopocie

Od 6 grudnia Sopot jest ozdobiony ponad 350 dekoracjami świetlnymi, które widnieją w niemal wszystkich częściach miasta. Imponująca jest szczególnie aleja Niepodległości – udekorowane latarnie (ponad 200) w połączeniu z padającym śniegiem w pełni oddają magię świąt. Głównym motywem ozdób są tradycyjnie gwiazdy i płatki śniegu.

Nie zabrakło też trójwymiarowych ozdób, szczególnie widocznych na latarniach przy ulicy Kościuszki i rondzie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Chopina. Niedaleko, bo przy samym kościele św. Jerzego zobaczyć można ciekawą dekorację przedstawiającą napis ♥SOPOT. Centrum Sopotu, czyli słynny Monciak to kolejne 35 dekoracji w formie walca z ornamentem 3D oraz drzewa ozdobione świetlnymi sznurami. Warta uwagi jest też ulica Malczewskiego, na której rozstawiono 25 świecących żagli.

Miasteczko noworoczne Sopot

Plac Przyjaciół Sopotu otrzymał od miasta trójwymiarowe lilie, które zawisły na 18 latarniach. Inne dekoracje przestrzenne, jakie zyskał plac to:

 • Św. Mikołaj z zaprzęgiem reniferów – w jego saniach mamy okazję zrobić piękne pamiątkowe zdjęcia,
 • Świecąca bombka w stonowanych barwach,
 • Anioł z harfą

Park Herbstów i skwer przed Urzędem miasta ozdobiono 14 białymi kulami z lampkami. Obszar przed kościołem św. Jerzego, budynkiem urzędu miasta i zarządu Dróg i Zieleni także doczekał się swoich dekoracji – są to światełka na znajdujących się tam drzewach.

Bożonarodzeniowa choinka w centrum Sopotu

Jak co roku, na placu Przyjaciół Sopotu ustawiono pokaźny, 9-metrowy świerk. Został estetycznie ozdobiony diodami mini LED, około 500 bombkami o wyglądzie matowym, błyszczącym, brokatowym lub w kolorach starego złota i srebra. Dodatkowo, zauważyć można 30 kulistych, świecących figur i dużą gwiazdę na czubku choinki. Drzewo powstało z materiałów niepalnych i ogrodzone jest niskim, również ozdobionym płotkiem.

Koszt organizacji świąt w Sopocie, czyli montaż, demontaż, eksploatacja i uruchomienie iluminacji to kwota rzędu 400 tysięcy złotych. Wszystkie świąteczne dodatki będą z nami w mieście aż do 2 lutego 2022 roku.

Świąteczna pomoc Sopotu na Boże Narodzenie

Wszystkie osoby samotne, z niepełnosprawnościami oraz seniorzy mogą liczyć na pomoc Sopotu podczas świąt. Jak w poprzednich latach, organizowane są programy wsparcia i pomocy, dzięki którym obdarowywane są setki potrzebujących. Oto ich przykłady:

 • Świąteczny uśmiech dla sopockiego seniora – samotne osoby w podeszłym wieku obdarowywane są starannie tworzonymi przez dzieci z LAS Academy świątecznymi kartkami z życzeniami. Przygotowywane są także listy najpotrzebniejszych rzeczy dla starszych osób, które robią pracownicy socjalni na podstawie rozmów z seniorami. Znalazły się na nich m.in. artykuły gospodarstwa domowego, ciepłe kapcie, ubrania, naczynia, środki czystości czy nawet kuchenka elektryczna. Gotowe listy życzeń trafiają do wolontariuszy, którzy organizują paczki dla około 11 seniorów. Podczas rozdawania paczek pracownicy MOPS odwiedzają potrzebujących i pomagają im w przygotowaniach do świąt, zostawiając po sobie życzliwy uśmiech.
 • Choinka dobrych życzeń – pracownicy socjalni rozdają potrzebującym świeże choinki, prosto z lasu. Na ten rok przygotowanych będzie 150 choinek, które można dostać od 22 do 24 grudnia 2021r.
 • Wigilia dla bezdomnych – organizowana przez Caritas co roku, jednak tym razem, ze względu na sytuacje związaną z koronawirusem spotkanie zastąpione będzie wydawaniem paczek w dniu 24 grudnia.
 • Zostań Świętym Mikołajem – funkcjonująca od 26 lat akcja, w której grupa wolontariuszy przygotowuje paczki dla osób i rodzin pod opieką oddziału MOPS w Sopocie. Program powstał dzięki inicjatywie braci Górskich.
 • Opłatek maltański – Olivia star w dniu 13 grudnia gościła na spotkaniu ponad 150 potrzebujących, z czego około 30 było z Sopotu. Obecni były głównie członkowie rodzin wielodzietnych, osoby z niepełnosprawnościami i samotne. Organizatorem spotkania był Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego Zwany Rodyjskim I Maltańskim Oraz Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska“.

pomoc świąteczna Sopot

 • Sopocianie sopocianom na Boże Narodzenie – własnoręcznie przygotowane przez mieszkańców stroiki, kartki świąteczne, upominki i pierniki trafiają w ręce osób niezdolnych do samodzielności i tych najbardziej potrzebujących – wszystko dzięki działalności Sopockiego Centrum Wolontariatu.
 • Spotkanie wigilijne dla seniorów – kolejne spotkanie, które nie odbędzie się w tym roku, przez sytuację epidemiczną. Zamiast tego seniorzy otrzymają około 100 paczek, przygotowanych przez MOPS i PKPS. 
 • Szlachetna Paczka – obecnie jedna z najpopularniejszych opcji niesienia pomocy świątecznej. 17 rodzin będących pod opieką MOPS w Sopocie otrzyma paczki dzięki tej akcji.

Miasteczko Noworoczne w Sopocie

Skwer Kuracyjny w Sopocie to miejsce, które oferuje wiele atrakcji w okresie świątecznym. Od 25 grudnia do 9 styczna swoją działalność będzie prowadzić Sopockie Miasteczko Noworoczne. Spacerowicze od południa do wieczora mają możliwość zasmakowania świątecznego menu w restauracjach, lub zakupu pamiątkowego kubka do grzańca. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie klimatyczna muzyka oraz będziemy mieli niepowtarzalną okazję do zrobienia pamiątkowych fotografii ze świątecznie oświetloną fontanną w tle. Najmłodsi odwiedzający mogą skorzystać natomiast z animacji sylwestrowych, karuzeli i lodowiska.

Sylwester w Sopocie nowy rok 2022

Lodowisko na skwerze Kuracyjnym

Lodowisko będzie działać tylko na okres świąteczny i pomieści łącznie do 100 osób. Znajdziemy je naprzeciwko wejścia na molo. Trzeba mieć na uwadze, że złe warunki pogodowe mogą przyczynić się do zamknięcia lodowiska, lub przesunięcia jego planowanego otwarcia, które przewidziane jest na dzień 16 grudnia.

Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Wstęp na lodowisko:

 • bilet ulgowy – 8 zł / sesja,
 • bilet normalny – 12 zł / sesja.

Wstęp na lodowisko z Kartą Sopocką:

 • bilet ulgowy – 6 zł / sesja,
 • bilet normalny – 10 zł / sesja.

Gastronomia i hotele w Sopocie – oferta na święta i Nowy Rok

Święta Bożego Narodzenia i Nowy rok to świetny czas na spotkania z rodziną i znajomymi. Restauracje, bary i kafejki przygotowały specjalną ofertę na ten okres, dzięki czemu są doskonałymi miejscami do organizacji firmowych i rodzinnych spotkań świątecznych. Pandemiczna przerwa sprawiła, że właściciele sopockich lokali gastronomicznych dokładają wszelkich starań, aby zachęcić stałych i nowych klientów do wizyty. Oferta dotyczy zarówno miłośników tradycyjnych, wigilijnych potraw np. pierogów i barszczu, jak również smakoszy regionalnej kuchni.

Sopot świąteczne miasteczko noworoczne

Obiekty noclegowe, czyli hotele, apartamenty i pensjonaty proponują gościom dedykowane pakiety pobytowe, stworzone specjalnie na imprezy bożonarodzeniowe i Sylwestra. Poza organizacją imprez i atrakcji dla rodzin z dziećmi, można skorzystać także z regeneracyjnych zabiegów SPA, lub zrelaksować się na basenie lub w saunie. Z wszystkimi wydarzeniami oraz dokładną ofertą noworocznych i świątecznych pakietów możemy zapoznać się na portalu Visit Sopot. Znajdziemy tam także listę sopockich restauracji zajmujących się cateringiem świątecznym.

Poprzedni artykułAtrakcje w Sopocie na ferie zimowe 2022
Następny artykułWalentynki w Sopocie – restauracja, hotel a może klub? Poznaj ofertę na święto zakochanych