Ferie zimowe Sopot 2022
Źródło: www.sopot.pl

Czasy szkoły i nauki to jedne z najciekawszych momentów w naszym życiu. Najlepiej zapamiętanymi okresami okazują się te, w których wyczekiwaliśmy na dni wolne, aby wreszcie uciec od obowiązków i spędzić czas z rodziną lub znajomymi. Jednym z nich są ferie zimowe. Warto poznać więc atrakcje jakie czekają na nas w Sopocie podczas dni wolnych oraz dowiedzieć się, na jakie konkretnie dni przypadają w roku 2022. 

W zeszłym roku jeden termin ferii zimowych obowiązywał całą Polskę, co spowodowane było pandemią. W szczególności niezadowolona z tego powodu była branża turystyczna, ze względu na stosunkowo niskie dochody. Jak podaje ministerstwo zdrowia, w tym roku ferie zimowe odbędą się tak jak wcześniej. W województwie pomorskim przypadają na okres od 14 do 27 lutego, tak samo jak w przypadku woj. śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. 

Najlepsze zajęcia na ferie zimowe 2022 – jakie atrakcje miasto oferuje odwiedzającym?

Ferie Sopot 2022

Młodzieżowy Dom Kultury

Ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury to z pewnością dobrze spędzone ferie. Co roku, obiekt oferuje swoim uczestnikom zajęć szeroką gamę rozrywek, w której skład wchodzą m.in.

  • Gra na instrumentach – możliwe są zajęcia z gry na gitarze, perkusji, pianinie oraz lekcje śpiewu z doświadczonymi muzykami,
  • Zajęcia fizyczne, np. karate, gimnastyka, czy basen,
  • Warsztaty plastyczne i rysunkowe,
  • Teatr, bajki oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych.

Muzeum Sopotu

Znane wszystkim mieszkańcom Muzeum Sopotu także organizuje na ferie zimowe wiele przedsięwzięć kulturalnych i historycznych. Do najważniejszych należą wystawy oraz warsztaty ze znanymi artystami i krytykami sztuki. Odnajdą się tu także rodziny z dziećmi, ponieważ wiele zajęć na ferie zimowe w 2022 roku skierowane są do najmłodszych gości oraz ich opiekunów, w celu polepszenia relacji między rodzicem a dzieckiem. Same wystawy to natomiast tysiące rekwizytów i eksponatów z różnych kolekcji. Zawierają się w nich głównie obrazy, grafiki, dzieła rzemiosła klasycznego i artystycznego oraz zdjęcia, mapy i historyczne dokumenty. 

Ferie w sopocie muzeum sopotu
Źródło: www.sopot.pl

Grodzisko w Sopocie – średniowieczny gród

Grodzisko w Sopocie to obiekt położony w pobliżu lasu i Potoku Grodowego. Skansen znajdujący się na szczycie składa się z historycznych chat, bram i zabytkowych palisad. Obiekt oferuje wiele warsztatów i wystaw poświęconych kulturze i sztuce Pomorza przez cały rok. 

Grodzisko w Sopocie ferie Zimowe 2022
Źródło: www.visiton.pl

Pozostałości po słynnym grodzie, czyli Grodzisko jest więc świetnym miejscem do spędzenia ferii zimowych wraz z całą rodziną w uczący i ciekawy sposób. Wielu pomyśli, że zima to nie najlepsza pora roku do odwiedzania obiektów na świeżym powietrzu, jednak atrakcje jakie zapewniają organizatorzy pozwalają zapomnieć o nieprzyjemnym chłodzie. Na ferie zimowe 2022, Grodzisko przygotowało wiele ciekawych aktywności i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Ich plan poznamy już niedługo. Z pewnością będzie to coś oryginalnego i zaskakującego, w szczególności dla miłośników historii i kultury.

Monciak i Molo w Sopocie – niezapomniane wrażenia

Przyjeżdżając do Sopotu nie można ominąć centrum i jego najbardziej rozpoznawalnej części – Monciaka i drewnianego Molo. Latem przepełnione tłumami turystów i kuracjuszy, słynie ze znanych klubów i ulicznych artystów. Zimą natomiast zamienia się w klimatyczne miejsce do spaceru i podziwiania krajobrazu wzburzonego morza. Ten rodzaj atrakcji polecany jest szczególnie osobom, które miały okazję odwiedzić Sopot w sezonie letnim, ponieważ miasto zmienia się diametralnie, oddając zupełnie inny, oryginalny klimat.

Molo w Sopocie ferie 2022

Hipodrom w Sopocie – stadion wyścigów konnych

Hipodrom to miejsce, gdzie przez cały rok można oglądać zawody jeździeckie, uczestniczyć w szkoleniach z jazdy konnej oraz obcować z naturą, poprzez bliski kontakt z końmi. Ferie zimowe, to czas w którym mamy szansę na rodzinne spędzenie czasu w towarzystwie pięknego sportu jakim są wyścigi konne. Prowadzone są tu także liczne zajęcia dla różnych grup wiekowych, w których dzieci i młodzież mają szansę obcowania ze zwierzętami we właściwy sposób, a przede wszystkim rozwoju umiejętności w jeździe konnej. Dobrze jest zastanowić się więc, czy ferie zimowe 2022 nie są odpowiednim czasem na spełnianie marzeń naszych pociech lub odkrycia, jak ekscytujące mogą być sporty jeździeckie.

Hipodrom Sopot ferie 2022
Źródło: www.sopot.pl

Aquapark w Sopocie – jeden z największych parków wodnych na Pomorzu

Sopocki Aquapark to wprost idealne miejsce do wypoczynku i ucieczki od codziennych zmartwień podczas ferii zimowych. Obiekt jest dostosowany do osób w każdym wieku – dorośli mogą pozwolić sobie na wypoczynek w różnego rodzaju saunach i jacuzzi, dzieci i młodzież natomiast, mają szansę wyładowania swojej energii na zjeżdżalniach i wodnych atrakcjach. Dostępne są także baseny dla małych dzieci o głębokości od 30 do 60 cm. W okresie zimowym, podczas ferii można wyjść na zewnątrz basenu, żeby w otoczeniu śniegu i mrozu wypoczywać w wodzie o temperaturze 30. Szczególnie podczas dni wolnych, organizowane są tu liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych o charakterze zarówno wypoczynkowym jak i sportowym.

Aqapark Sopot ferie zimowe 2022

Park Północny – świetne miejsce na spacer podczas ferii zimowych 2022

Ostatnią z najciekawszych atrakcji Sopotu na ferie zimowe jest Park Północny. Ciągnący się wzdłuż linii brzegowej zapewnia piękne, morskie krajobrazy, które nie codziennie mamy szansę oglądać zimą. Przy organizacji rozrywek podczas ferii zimowych nie zapominajmy o tradycyjnych formach spędzania czasu, zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wypoczynek z dziećmi. Właśnie bitwa na śnieżki, lepienie bałwana lub jazda na sankach to rzeczy, które najbardziej zapadną w pamięć większości naszych pociech.

Sopot jest miejscem, w którym możemy spędzać świetnie czas o każdej porze roku. Podczas planowania ferii zimowych w 2022 roku, powinniśmy szczegółowo przyjrzeć się ofercie kurortu i wybrać najlepsze dla nas atrakcje, których w mieście z pewnością nie brakuje.

Następny artykułMiasteczko Noworoczne w Sopocie 2021 – atrakcje na święta w Trójmieście