Projektowanie wnętrz komercyjnych Gdańsk

Planujesz remont swojego biura? Poznaj kilka porad i wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz komercyjnych. W poniższym artykule znajdziesz informacje dotyczące m.in. kolorów ścian, elementów wykończenia wnętrz i układu mebli w biurze.

Aranżacja wnętrz komercyjnych – na co zwrócić uwagę podczas urządzania biura? 

Projekty aranżacji wnętrz komercyjnych wymagają dużej wiedzy i praktyki. Jednym z przykładów takich realizacji są biura firm. Jak urządzić biura, żeby przyciągały klientów i były funkcjonalne? Oto kilka wskazówek:

  • Wnętrza biur powinny być jasne i przestronne. Dobrze sprawdzają się pastelowe kolory ścian, które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie. Jasne meble także dodatkowo podkreślają efekt przestronności. O tym jednak w dalszej części artykułu.
  • Firmowe biura muszą być funkcjonalne. Warto zatem zadbać o ergonomiczny układ mebli i sprzętu.
  • Pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu, które ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Warto postawić na lampy i kinkiety, które oświetlą cały pokój, a nie tylko jego część. Jasne kolory ścian dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń, dlatego warto je wybrać. Dobrym rozwiązaniem są także meble w jasnych kolorach, np. białe lub beżowe.

Aranżacja wnętrz komercyjnych

Projektowanie powierzchni komercyjnych – najczęściej stosowane kolory ścian

Najczęściej wybieranymi kolorami ścian podczas projektowania powierzchni komercyjnych są biel i beż. Wynika to głównie z tego, że są to kolory, które najbardziej sprzyjają pracy i nie rozpraszają uwagi. Ponadto, takie kolory ścian łatwo się utrzymują w czystości. Kiedy jednak projektuje się większą powierzchnię komercyjną, taką jak sklep lub restauracja, kolory ścian stają się bardziej istotnym elementem wystroju. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę charakter i atmosferę, jaka ma panować w danym miejscu. Ważne jest również to, aby kolory ścian były spójne z całym wystrojem i meblami.

Do pomieszczeń biurowych najczęściej stosowane są neutralne barwy: beże, brudne róże lub niebieskie. Surowe kolory ścian takie jak czerń i biel, mogą być przytłaczające i niekomfortowe. Z tego powodu stanowią one raczej wyjątek w projektowaniu wnętrz komercyjnych.

Aranżacja powierzchni komercyjnych

Projektowanie wnętrz komercyjnych – elementy wykończenia wnętrz w biurach

Projektując biuro lub jakiekolwiek inne wnętrze komercyjne ważne jest, aby dobrze dobrać wszystkie elementy wykończenia wnętrz. W biurach przestrzeń musi być jak najbardziej ergonomiczna, a także wygodna i bezpieczna dla pracowników. Ponadto estetyka i design mają duże znaczenie, ponieważ odpowiednio dobrane elementy wykończenia wnętrz mogą sprawić, że biuro będzie się lepiej prezentowało i bardziej się podobało pracownikom. Niedoceniane, choć bardzo ważne są również drobne dodatki takie jak kwiaty, obrazy, czy figurki. Wydawałoby się, że w miejscu pracy nie ma miejsca na takie elementy, jednak nadają one domowego charakteru obiektowi, co może zwiększyć efektywność pracy i wprowadzić miłą atmosferę.

Projektowanie wnętrz komercyjnych

Powierzchnie komercyjne – układ mebli w biurach

Istnieje wiele możliwości co do układu mebli w biurze. Zależy to od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, liczba pracowników czy rodzaj ich pracy. Najważniejsze jest jednak to, aby układ był ergonomiczny i funkcjonalny, o czym już wspominaliśmy.

Do niedawna popularne było stosowanie biurek typu open space. Jednak okazało się, że taki układ mebli nie sprzyja efektywności pracy. Dlatego też coraz częściej decyduje się na stosowanie innych rozwiązań.

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest podzielenie pomieszczenia na kilka mniejszych stref. W każdej z nich można zastosować inny układ mebli. Dzięki temu pracownicy mogą swobodnie się poruszać i korzystać z tego, co jest im potrzebne w danej chwili.

Studio Projektowo aranżacja i projektowanie wnętrz

Poprzedni artykułKromka nieba – chleb rzemieślniczy Złote Ziarno – zdrowie i tradycja
Następny artykułHotel ze SPA w Sopocie na jesienne dni – odpocznij bez tłumów turystów