Biuro Zakwaterowań
Sopot - eholiday

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Turystyczne Sopot z siedzibą przy Placu Zdrojowym 2, 81-720 Sopot.

MUZEUM MIASTA SOPOTU

 

tel: +48 58 551 22 66, 551 50 31

fax: +48 58 551 78 91

e-mail: muzeum@sopot.pl

ul. Poniatowskiego 8

 

www.muzeumsopotu.pl

Kultura

Muzea:

GRODZISKO W SOPOCIE

Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

 

tel: +48 58 340-66-00

e-mail: grodzisko@archeologia.pl

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie znajduje się w północnej, zacisznej części kurortu, 400 m od brzegu morskiego, gdzie na niewielkim wzgórzu w IX-X wieku funkcjonował gród.

Zrekonstruowano istniejące tu niegdyś zabudowania: chaty, bramę i palisadę. Wszystkie posadowiono dokładnie w miejscach ich odkrycia przez archeologów. Widoczną w terenie pozostałością po grodzie jest wał w kształcie podkowy, otwarty od strony morza.

Miejsce to pobudza wyobraźnię i przenosi gości w czasy wczesnego średniowiecza. W sezonie odbywają się tu festyny, pokazy rzemiosł, tańców dawnych i walk, a przez cały rok zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych. W zagrodzie dla zwierząt mieszkają kozy, na środku majdanu zaś pali się ognisko, przy którym można odpocząć i upiec przyniesione z sobą kiełbaski.

W pawilonie u podnóża grodziska znajduje się sala wystaw czasowych i stała ekspozycja o najstarszych dziejach Sopotu. Tu również odbywają się warsztaty i lekcje muzealne.

Pełna oferta dostępna jest na stronie Muzeum www.archeologia.pl w zakładce Grodzisko w Sopocie.  

 

 

Teatry:

SCENA KAMERALNA W SOPOCIE

ul. Bohaterów Monte Cassino 30

www.teatrwybrzeze.pl

Teatr oferuje swym widzom lekki, rozrywkowy repertuar, a w sezonie letnim staje się również sceną Krajowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji „Dwa Teatry“.

TEATR NA PLAŻY

siedziba Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopocki Teatr Tańca, Fundacja Teatru BOTO, Kurort DKF

 

Teatr na Plaży jest całoroczną sceną impresaryjną, która mieści się na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym, około 50m od Grand Hotelu. Teatr w swojej nowej formule wystartował w 2013 roku. Do końca 2012 roku działała tu Sopocka Scena Off de Bicz a w miesiącach letnich Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Sam teatr to scena z widownią na 90 miejsc, ale również foyer, w którym działa Klub Atelier, sala prób, w której odbywają się zajęcia i warsztaty artystyczne a w miesiącach letnich Kulturalna Plaża z drugą plenerową sceną.

Teatr na Plaży to jednak nie tylko scena impresaryjna, to również przestrzeń, w której działają stowarzyszenia i fundacje teatralne. Od wielu lat, jeszcze zanim powstał teatr w obecnej formule, rezyduje tu Sopocki Teatr Tańca.

 

 

 

TEATR PRZY STOLE (Towarzystwo Przyjaciół Sopotu)

„Przy stole” w Dworku Sierakowskich czytane są pozycje dramaturgii wspólczesnej oraz wybrane pozycje klasyki. Wstep na spektakle jest bezpłatny.

TEATR BODO (Dworek Sierakowskich)

Kino:

MULTIKINO SOPOT

 

tel: +48 58 741 75 10

ul. Bohaterów Monte Cassino 63

(Centrum Haffnera)

DKF KURORT

Sopocki Dyskusyjny Klub Filmowy

każdy poniedziałek o godz. 20:00

Teatr na Plaży

Al. Mamuszki 2

ORANGE KINO LETNIE SOPOT

Molo

PROJEKCJE W SPÓŁDZIELNI LITERACKIEJ

ul. Króla Jana Kazimierza 2

tel. +48 58 550 06 50,

(+48) 514 142 307

www.spoldzielnialiteracka.pl

Galerie:

PAŃSTWOWA GALERIA SZTUKI

Plac Zdrojowy 2

tel. +48 58 551 06 21

www.pgs.pl

GALERIA W DWORKU

(Dworek Sierakowskich)

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

ul. Czyżewskiego 12

tel. +48 58 551 07 56

www.tps-dworek.pl

 

SOPOCKI DOM AUKCYJNY

 

 

Galeria sztuki dawnej

Galeria sztuki współczesnej

Filatelistyka

 

ul. Boh. Monte Cassino 43

tel. +48 58 551 07 56

www.sda.pl

 

tel. +48 58  550 16 05

tel. +48 58  551 22 89

tel. +48 58  550 28 19

AMBERMODA

Galeria Autorska Mariusza Gliwińskiego

ul.Grunwaldzka 12-16

www.ambermoda.com

Inne:

DWOREK SIERAKOWSKICH

ul. Czyżewskiego 12

tel. +48 58 551 07 56

Działalność Towarzystwa Przyjaciół Sopotu obejmuje badanie dziejów miasta, edukację, a także organizację wielu imprez z zakresu sztuk plastycznych, muzyki, literatury, teatru i filmu. Ściany pokoi dworku służą galerii sztuki współczesnej, w której co roku organizowane są liczne wystawy. W każdy czwartek, nieprzerwanie od 1974 roku, odbywają się tu koncerty muzyki kameralnej. Przy stowarzyszeniu działa również sekcja filmowa, która organizuje Sopot Film Festiwal.

Ponadto w dworku mają miejsce spektakle "Teatru przy stole" oraz spotkania literackie, na których goszczą znakomici pisarze i poeci z Polski i ze świata. Towarzystwo jest również wydawcą Rocznika Sopockiego oraz dwumiesięcznika literackiego Topos o zasięgu ogólnopolskim. Dworek Sierakowskich udostępnia również swoje wnętrza festiwalom, seminariom, spotkaniom i konferencjom. Poza imprezami cyklicznymi odbywają się tutaj również okolicznościowe koncerty i jam session.

OPERA LEŚNA

ul. Moniuszki 12

www.operalesna.sopot.pl

Leśny amfiteatr o powierzchni 4 hektarów  otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. W okresie (09.2009-06.2012) obiekt przeszedł gruntowną modernizację.Widownia opery mieści aktualnie 5047 widzów, przy złożonych przednich sektorach Łączna ilość miejsc stojących oraz siedzących wynosi 5579 miejsc. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającymi  się tu corocznie festiwalami. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów, rockowych, popowych, warsztatów oraz szkoleń.

 

BAŁTYCKA AGENCJA ARTYSTYCZNA BART

ul. Kościuszki 61

www.bart.sopot.pl

Bałtycka Agencja Artystyczna BART - organizator festiwali, wydarzeń muzycznych i teatralnych, szkoleń oraz warszatatów. W 50 letnią historię agencji wpisały się m.in. koncerty takich artysów jak: Tina Turner, INXS, Whitney Houston, Lionel Richie, Bryan Adams, Chris Botti, Erykah Badu, Tracy Chapman oraz cała plejada polskich artystów.

BART jest także gospodarzem Opery Leśnej, Sali Koncertowej PFK oraz Teatru na Plaży.

 

al. Mamuszki 2

www.teatrnaplazy.pl

TEATR BOTO

 

 

ul. Bohaterów Monte Cassino 54B

www.boto.art.pl