Biuro Zakwaterowań
Sopot - eholiday

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Turystyczne Sopot z siedzibą przy Placu Zdrojowym 2, 81-720 Sopot.

Sopocka Organizacja Turystyczna jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego i lokalnej branży turystycznej w zakresie promocji turystycznej Miasta Sopot i Obszaru Metropolitarnego Gdańsk Gdynia Sopot.

 

Sopocka Organizacja Turystyczna powstała 6 stycznia 1997 roku, jednakże działania w kierunku powołania do życia tej organizacji rozpoczęto już w roku 1995. Głównymi celami, zawartymi w statucie była i jest promocja miasta Sopot jako uzdrowiska i miejsca atrakcyjnego turystycznie. 17 września 2003 roku STS przekształciło się w Lokalną Organizację Turystyczną o nazwie Stowarzyszenie Turystyczne Sopot co umożliwiło Gminie Miasta Sopot przystąpienie w poczet członków stowarzyszenia. Od 26.11.2018 roku, Stowarzyszenie zmieniło nazwę na Sopocką Organizację Turystyczną (SOT).

 

Opierając się na Art. 4.3. Ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej (wraz z późniejszymi zmianami) oraz na wymogach Polskiej Organizacji Turystycznej i założeniach tworzenia trójstopniowego systemu promocji turystycznej w Polsce (tworzonego od 2000 roku) do najważniejszych zadań lokalnych organizacji turystycznych należą:

 

- integracja społeczności lokalnej, głównie jednostek samorządu lokalnego i branży turystycznej,

 

- kreowanie produktu turystycznego (tworzenie, rozwój i promocja) wokół lokalnych atrakcji turystycznych,

 

- gromadzenie i aktualizacja informacji o atrakcjach i produktach turystycznych,

 

- utrzymanie i prowadzenie lokalnych punktów informacji turystycznej.

 

 

 

Obecnie ta instytucja pozarządowa zrzesza 90 członków - wśród nich nie tylko osoby fizyczne ale głównie sopockie hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, obiekty użyteczności publicznej, biura podróży i restauracje. Członkostwo w SOT umożliwia dodatkowe promowanie swojej działalności na targach turystycznych w kraju i za granicą.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna prowadzi całoroczny punkt Informacji Turystycznej przy Placu Zdrojowym 2, który usytuowany jest blisko wejścia na Molo. Został on otwarty w 2010 roku i posiada pijalnię wód solankowych oraz punkt widokowy.

 

Od roku 2005 SOT prowadzi także Biuro Zakwaterowań pośredniczące w turystycznym wynajmie samodzielnych mieszkań, apartamentów.

 

 

Skład Zarządu:

 

Prezes: Anna Golec - Mastroianni

 

Wiceprezes: Katarzyna Choczaj

 

 

Skład Komisji Rewizyjnej:

 

Członek Komisji: Anna Orska-Majewicz

 

Członek Komisji: Anna Oworuszko - Cichowska

 

Członek Komisji: Piotr Darda

 

Skład Rady SOT:

 

Przewodniczący: Marcin Kulwas

 

Członek Rady: Magdalena Sekuła

 

Członek Rady: Magdalena Rdzanek

 

Członek Rady: Katarzyna Permoda

 

Członek Rady: Kaja Koczurowska - Wawrzkiewicz

 

Członek Rady: Beata Majka

 

 

 

 

 

O nas

Sopocka Organizacja Turystyczna